Vyjádření k plánovaným akcím – současná omezení

Vážení příznivci akcí ve Žďárci u Seče,

Všichni moc dobře víme, jaká situace je u nás a ve světě v souvislosti se šířením koronaviru COVID-19. Jak jistě víte, pro letošní rok je plánováno hned několik tradičních události. Ovšem v tuto chvíli nemůžeme upřesnit, zda se akce budou konat ve stanovených termínech, či budou přesunuty, nebo zda budou zrušeny úplně.

Vývoj celé situace neustále sledujeme a věříme, že se podaří v blízké době úspěšně zastavit šíření epidemie v ČR. Proto prosím pravidelně sledujte naše webové stránky a náš Facebook – SDH Žďárec u Seče. V průběhu dubna 2020 se budeme snažit učinit rozhodnutí k plánovaným akcím.

SDH Žďárec u Seče

Zveme na jarní a letní akce 2020

Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na nadcházející jarní a letní akce v roce 2020.

 • 30.4.2020 – Tradiční pálení Čarodějnic 
 • 16.5.2020 – Slavnostní předání nového praporu a člunu SDH Žďárec u Seče
 • 30.5.2020 – Dětský den s hasiči
 • 20.6.2020 – 6. ročník Nohejbalového turnaje
 • 15.8.2020 – Železnohorský traktor 2020

Před danou událostí budou vždy předem zveřejněny bližší podrobnosti. Letošními hlavními akcemi je Slavnostní předání nového praporu a Železnohorský traktor 2020, budeme rádi, když nejen tyto akce navštívíte.

PF 2020

Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a mnoho osobních i pracovních úspěchů v roce 2020.
Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče

Mikuláška nadílka a Slavnostní rozsvícení stromu

SDH Žďárec u Seče si Vás co nejsrdečněji dovoluje pozvat na Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu spojené s Mikulášskou nadílku. Akce bude zahájena 1.12.2019 od 15:00 v kulturním domě ve Žďárci u Seče, kdy v 15:30 navštíví děti Mikuláš, anděl a čerti. V 16:30 proběhne slavnostní rozsvícení Vánočního stromu v parku před kulturním domem. Pro tatínky je pivo samozřejmostí a ten, kdo se bude chtít zahřát si bude moci dát punč nebo „svařák“.

Mikulášský balíček pro děti:

Pro děti je možnost objednání balíčku nejen se sladkostmi. Cena je 50 Kč a objednávky je možné uskutečnit do 27.11.2018 na emailu info@sdhzdarec.cz nebo na telefonním čísle: 606 467 803 – pí. Kučerová. Těšíme se na Vás!

ČČK Žďárec u Seče pořádá zájezd do Polska

ČČK Žďárec u Seče si vás dovoluje pozvat na zájezd. Letošní zájezd se bude konat v úterý 8. října 2019 a jeho cílem bude KUDOWA ZDRÓJ.

Cena zájezdu je 100 Kč za osobu, přihlašujte se u pí. Kápičkové – tel.: 777 545 469.

Odjezdy v časech:

Počátky – 6:45

Kraskov – 6:50

Žďárec u Seče – 6:55

Seč – 7:00

Těší se nás ČČK Žďárec u Seče.

Železnohorský traktor 2019 s mezinárodní účastí se vyvedl na výbornou

Všem tímto děkujeme za nejlepší Železnohorský traktor, který pamatujeme. 6. ročník traktoriády se maximálně vydařil po všech stránkách. Počasí nám přálo, dorazilo na 85 traktorů a neuvěřitelných téměř 4 000 návštěvníků. Celý tým 57 pořadatelů si celou akci maximálně užil. Obrovské poděkování patří všem našim partnerům a DJovi, který dal celé akci správnou šťávu. Tak se potkáme snad zase za rok.


V sobotu 17. srpna 2019 se v areálu za kulturním domem ve Žďárci u Seče konal již 6. ročník Železnohorského traktoru 2019. Tento rok akci navštívilo na přibližně 4000 návštěvníků. Každým rokem o něco více. Traktorů letos bylo 85. Jeden stroj přijel až z dalekého Německa.

Kolem poledne se začala parkovací místa zaplňovat přijíždějícími návštěvníky a prostor areálu traktory a domovin. Před začátkem programu i v jeho průběhu bylo připraveno občerstvení a posezení. Oficiální zahájení programu bylo ve 13. hodin. K divákům promluvil starosta sboru dobrovolných hasičů Jiří Kučera a ten předal slovo starostovi města Seče.

Nejočekávanějším bodem programu byla spanilá jízda ze Žďárce u Seče na náměstí v Seči a zpět. Od továrně vyráběných traktorů až po „domácí speciály“ vyrazila dlouhá plechová kavalerie po silnici. Celý konvoj pak přijel zpět za areál kulturního domu a následovaly soutěžní jízdy. Tradicí na této akci byl slalom a sprint. Oči diváků sledovaly s úžasem, čeho jsou domoviny schopny. Některé stroje svou akcelerací a výkonem se dali srovnat se čtyřkolkami. Novým bodem v programu byla soutěž koulení balíků slámy na čas.

Po 17. hodině proběhlo vyhodnocení soutěží a předávání cen jednotlivcům v kategoriích.

Po celou dobu programu se konaly ukázky a možnost svezení moderními traktory značky John Deere a Fend. Vstupné na akci bylo dobrovolné.

Novinkou letošního roku byly dva skákací hrady a spousta stánků se zajímavými věcmi.

Celou akci pro návštěvníky připravilo 57 pořadatelů z řad SDH Žďárce u Seče. Vše bylo velmi dobře technicky zabezpečeno a organizováno.

Pořadatelé a návštěvníci se už nyní těší na pokračování této velmi oblíbené akce. Když Železnohorský traktor, tak jedině do Žďárce u Seče!

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE NA NAŠEM RAJČE.NET (KLIKNĚTE ZDE)

Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník

Zveme na Železnohorský traktor 2019

Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče, pod záštitou města Seč, si vás dovoluje srdečně pozvat na 6. ročník srazu historických traktorů, traktorů „domovin“ a veteránů všeho druhu

ŽELEZNOHORSKÝ TRAKTOR 2019

Základní informace o traktoriádě

6. ročník Železnohorského traktoru se koná v sobotu 17.8.2019 ve Žďárci u Seče, v areálu za kulturním domem. Ve 13:00 proběhne zahájení celého programu. Registrace traktoristů budou probíhat od 12:00 u vjezdu do areálu za kulturním domem.

Informace pro traktoristy

Registrace traktoristů budou probíhat od 12:00 u vjezdu do areálu, tímto žádáme všechny účastníky o včasný příjezd! Budeme rádi, když nám vaší účast potvrdíte předem registrací, přes registrační formulář a tím také urychlíte odbavování na místě. Každý traktorista dostane dárek za účast, přičemž v případě účasti na soutěžích budete odměněni cenou.

Program Železnohorského traktoru 2019

 • od 12:00 – registrace traktoristů
 • 13:00 –  zahájení celého programu
 • 14:15 – spanilá jízda přes Seč a zpět
 • 15:15 – soutěžní jízdy slalom (zručnostní jízda) a sprint (rychlostní závod) – dle kategorií výkonu a typu stroje
 • 16:30 – divácká soutěž v koulení balíků slámy
 • 17:30 – slavnostní vyhodnocení a předání cen

Uvedené časy jsou pouze orientační, vyhrazujeme si právo na změnu programu.

Doprovodný program Železnohorského traktoru 2019

 • po celou dobu akce budou probíhat ukázky techniky John Deere od společnosti Agrometall
 • po dobu programu se můžete zdarma svést traktory Fendt od společnosti Agromex
 • hudební doprovod po celý den
 • maxi skákací hrad pro děti
 • bohaté občerstvení zajištěno
 • k prodeji budou dostupná trička s potiskem Železnohorský traktor 2019

Dodatečné informace, informace o areálu

 • vstupné je dobrovolné (výtěžek ze vstupného podpoří činnost Sboru dobrovolných hasičů Žďárec u Seče)
 • parkování v místě zdarma – prosíme využijte parkoviště a neparkujte po obci
 • na akci bude pořizován audiovizuální záznam a fotodokumentace, která bude zveřejněna na webových stránkách SDH Žďárec u Seče, obce Žďárec u Seče a YouTube
 • areál Železnohorského traktoru 2019 se nachází za kulturním domem ve Žďárci u Seče (adresa kulturního domu: Žďárec u Seče 23), obec Žďárec u Seče se nachází 2 kilometry od města Seč, po obci budou rozmístěné šipky a značení označující areál
 • v případě dotazů či nejasností nás můžete kontaktovat na email: info@sdhzdarec.cz

Pořadatel a partneři Železnohorského traktoru 2019

Železnohorský traktor 2019 pořádá Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče a dobrovolníci.

Železnohorský traktor 2019 je konán pod záštitou města Seč.

Železnohorský traktor 2019 podporuje Mikroregion Centrum Železných hor, Agrometall Nový Dvůr, Agromex a iSvětreklamy.cz

 

Železnohorský traktor 2019 mediálně podporují Události Online, Agroportal24h.cz, Kudyznudy.cz a Informuji.cz

 

Pozvánka na Nohejbalový turnaj 2019

SDH Žďárec u Seče vás srdečně zve na 5. ročník Nohejbalového turnaje.

Ten se koná v sobotu 22.6.2019 od 9:00 na hřišti za kulturním domem ve Žďárci u Seče. Registrace týmu od 8:30, zahájení 8:45, první výkop v 9:00, startovné za 1 celý tým je 100 Kč, občerstvení zajištěno. Registrace týmů z časových důvodu omezeny, v případě zájmu prosím volejte: Jiří Kučera – 606 467 345.

Hasiči zvou na Dětský den 2019

SDH Žďárec u Seče vás srdečně zve na Dětský den s hasiči 2019. V sobotu 25.5.2019 se vy a vaše děti můžete těšit na zábavné odpoledne plné soutěží a her. Od 14:00 v areálu za kulturním domem bude zahájen Dětský den s hasiči 2019. Za účast v každé hře nebo soutěži budou děti odměněny drobným dárkem. Po ukončení soutěží se budou moci děti občerstvit a sledovat zásah Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Žďárec u Seče.

Pozvánka na Oslavy 75 let SDH Žďárec u Seče

Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče vás zve na Oslavy 75 let od svého založení. Oslavy se konají v sobotu 11.5.2019 ve Žďárci u Seče v areálu za kulturním domem a je připraven bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

Program:
13:00 – slavnostní průvod obci Žďárec u Seče (začátek – Žďárec u Seče – pod skálou, řazení vozidel od 12:30)
13:30 – slavnostní nástup v areálu za kulturním domem
14:00 – okrsková soutěž v požárním útoku
po ukončení soutěže – ukázka historické stříkačky PS-8 z roku 1945

Doprovodný program:
Výstava historické a moderní hasičské techniky, zábavné atrakce pro děti – skákací hrad, bohaté občerstvení a hudba po celý den.
Událost je konána pod záštitou města Seč, mediálním partnerem jsou Události Online.